Primaria Huedin

Home Primaria Evenimente Locale CUPA “ACTIVED” – TENIS DE CÂMP

CUPA “ACTIVED” – TENIS DE CÂMP

Editia a IV-a

În douã minunate zile de octombrie în cadrul proiectului “Educa?ie ?i sãnãtate prin sport ?i mi?care”, proiect cofinan?at de Consiliul Local ?i Primãria ora?ului Huedin, a avut loc competi?ia sportivã de tenis de câmp Cupa “Actived”. Ajuns la cea de-a IV-a edi?ie, concursul a fost organizat de Asocia?ia “Actived 2013” Huedin (pre?edinte, prof. Gheorghe Sobec) cu sprijinul Clubului Sportiv “S?n?tatea” Huedin, gazda turneului (instructor Marius Ti?e) ?i sponsorilor Rotary Club Huedin, SC Bicar SRL, SC Forest Land SRL ?i Loja Anima Templi Huedin.

Aproape 30 de tineri cu vârste cuprinse între 10 ?i 17 ani de la mai multe unit??i ?colare din jude? s-au întrecut într-o competi?ie acerbã pentru a câ?tiga premiile, cupe ?i medalii, puse la bãtaie de organizatori ?i derulat? pe douã categorii de vârstã, 10-14 ani ?i 15-18 ani, la fete ?i bãie?i.

Primii trei clasa?i la fiecare categorie de vârstã au fost:

- Fete, 10-14 ani: Mî? Patricia (Liceul Teoretic “Octavian Goga” Huedin), Capotã Patricia (Liceul Teoretic “Octavian Goga” Huedin) ?i Marc Alexia (Liceul Teoretic “Octavian Goga” Huedin),

- Fete, 15-18 ani: Cri?an Cristiana (Liceul Teoretic “Octavian Goga” Huedin), Abrudan Daria (Liceul Teoretic “Octavian Goga” Huedin) ?i Torop Maria (Liceul Tehnologic “Vlãdeasa” Huedin).

- Bãie?i, 10-14 ani: Potra Sergiu (Liceul Teoretic “Octavian Goga” Huedin), Durcãu Tudor (Liceul Teoretic “Octavian Goga” Huedin) ?i Giurgiu Marian (Liceul Teoretic “Octavian Goga” Huedin).

- Bãie?i, 15-18 ani:): Gabor Tudor (Liceul Teoretic “Octavian Goga” Huedin), ?u?man Darius (Liceul Teoretic “Avram Iancu” Cluj-Napoca) ?i Handraluca Alexandru (Liceul Teoretic “Octavian Goga” Huedin).

Diplomele, cupele ?i medaliile pentru câ?tigãtori au fost oferite de profesorul Gheorghe Sobec, pre?edintele Asocia?iei “Actived 2013” Huedin, de Marius Ti?e de la Clubul Sportiv “Sãnãtatea” Huedin ?i de Horea Gabor de la Clubul Rotary Huedin. Felicitãri tuturor participan?ilor! Felicit?ri organizatorilor!

prof. Gheorghe Sobec