Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

La nivelul comunității noastre, este esențial ca proiectele promovate local să fie susținute la nivel regional și totodată, proiectele regionale să cuprindă zona noastră. În acest sens, trei instituții sunt esențiale în raport de dezvoltarea regională locală. Acestea sunt instituția Consiliului Județean, Agenția de Dezvoltare Regională Nord-Vest și Primăria Cluj-Napoca, în sensul extinderii zonei metropolitane. UAT Huedin, prin vocea primarului, colaborează cu aceste 3 instituții pentru a crește calitatea vieții în comunitatea noastră și pentru a se încerca o dezvoltare accelerată a zonei. Proiectele implementabile vor fi postate în secțiunea de atașamente, în măsura în care vor fi semnate, în mod continuu.

Consiliul Județean Cluj

ADR Nord-Vest