Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Primăria Huedin consideră că la nivelul comunității noastre, programele de internship și voluntariat nu sunt promovate la potențialul existent. Prin urmare, în perioada imediat următoare, se va publica planul de dezvoltare al orașului bazat pe implicarea directă a tinerilor și a voluntarilor. Așteptăm din partea societății civile o implicare mai mare, fapt care va putea avea doar consecințe benefice pentru comunitate. Programul de internship vizează realizarea de stagii plătite pentru tinerii din Huedin în cadrul Aparatului de Specialitate a Primarului, în timp ce programul de voluntariat vizează implicarea întregii comunități pentru rezolvarea de probleme generice ori punctuale.

Documente relevante

Tranducere
error: Content is protected !!